separator

Pobierowo to piękna miejscowość wakacyjna zlokalizowana na Wybrzeżu Rewalskim. Nawet w szczycie sezonu nie jest tak zatłoczone, jak inne polskie ośrodki nadmorskie. Miejscowość jest pięknie utrzymana, z licznymi klombami i czystymi ulicami, a przy tym oferuje pełną ofertę rozrywkową i kulinarną.

Plaże w Pobierowie są jednymi z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu – szerokie, piaszczyste, z wygodnym zejściem. O czystości wód na plażach Pobierowa świadczy wielokrotne wyróżnienie ich Błękitną Flagą międzynarodowego programu FEE.

separator

W najbliższym otoczeniu Pobierowa znajdują się też najciekawsze atrakcje Pomorza Zachodniego: malownicze urwisko z ruinami kościoła w Trzęsaczu, które możemy podziwiać z tarasu widokowego, czy latarnia morska i XVIII-wieczna zabudowa miejska w Niechorzu. Wyjątkową atrakcją turystyczną jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa, której trasa wiedzie od Gryfic, przez Trzęsacz, Rewal, Niechorze, aż po Pogorzelicę. Również najmłodsi znajdą dla siebie mnóstwo atrakcji, takich jak Park Wieloryba w Rewalu czy Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie.

Pobierowo to nie tylko morze – mamy stąd tylko 17 km do Zalewu Kamieńskiego wraz z licznymi marinami i malowniczo położonego Kamienia Pomorskiego. Jeśli pojedziemy parę kilometrów dalej, dotrzemy na Wolin, pięknych widoków i tras rowerowych w Wolińskim Parku Narodowym. Całe wybrzeże na Pomorzu Zachodnim jest idealnie dopasowane do turystyki rowerowej i praktycznie do każdej z miejscowości dojedziemy malowniczymi i wygodnymi szlakami rowerowymi.

separator

W okolicy znajdziemy piękne i zróżnicowane krajobrazy – lasy sosnowe, wydmy, klify i łąki pozwalające na pełny wypoczynek w otoczeniu przyrody – aktywnie lub w sposób zrelaksowany. Nadmorskie powietrze, w Pobierowie szczególnie mocno nasycone jodem i magnezem, doskonale wpływa na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne, a z tego powodu sama miejscowość jest popularnym ośrodkiem rehabilitacyjnym. Pobierowo posiada rozbudowany kompleks sportowy, korty tenisowe, pięknie utrzymaną promenadę z licznymi zejściami na plaże. Doskonałe warunki znajdą tu również amatorzy kajakarstwa czy jazdy konnej.

separator
Przykładowe odległości:
  • Trzęsacz – 5 km
  • Rewal – 7 km
  • Niechorze – 12 km
  • Dziwnów – 13 km
  • Kamień Pomorski – 17 km
  • Woliński Park Narodowy – 40 km
Menu